Açılma Oranı nedir?

Açılma Oranı e-postalarınızın kaç tanesinin açıldığını size bildirir ve bu, e-posta pazarlama yoluyla satışların yönlendirilmesinde en önemli göstergelerden biridir. Açılma oranı bakmanız ve geliştirmeniz gereken ilk husustur.

Bu değer ne kadar yüksek olursa, daha fazla alıcı e-postalarınızı açar ve teklifleriniz veya özel fiyatlarınız hakkında bilgi edinir.

Açılma Oranı neye bağlıdır?

Aslında, bu sorunun tam bir cevabı yok. Her şeyden önce, okuyucuların dikkatini çeken şey e-postanın konusudur. Dolayısıyla, konunun açılma oranıyla ilgili olarak önemli bir faktör olduğu söylenebilir (ancak sadece bundan ibaret değildir). Bu nedenle, konunun e-postanın özünü içerdiğinden emin olmaya çalışın. Konuyu götürecek ilginç ve olağan dışı yollar düşünebilirsiniz. Alışılmadık ve olağan dışı ifadeler okurun dikkatini çekecektir.

Bundan veya konudan emin değilseniz SendPulse hizmetindeki güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Tıklama Oranı nedir?

Tıklama Oranı, e-posta pazarlaması yoluyla satış yönlendirmenin ikinci önemli göstergedir. Bağlantınıza tıklatan kişilerin sayısını gösterir (sitenize gitmek, ürün satın almak veya bir şeyler söylemek için).

Tıklama Oranını ne etkiler?

Burada bahsedebileceğimiz çok şey var: 

  • E-postanın tasarımı

- Renk aralığı

- Öğelerin düzeni

- Düğmelerin sayısı ve renkleri

  • İçerik (metin, resimler)

Yukarıda bahsedilen faktörlerden herhangi biri Tıklama Oranını etkileyebilir.

Verilerinizi analiz edin, farklı versiyonlarını test edin ve postalarınızdan en yüksek performansı elde edin.

Bugün SendPulse'ı ücretsiz deneyin